Úvod / Uživatelé / Martin3 / Komentáře

Martin3 - Komentáře


29.11.21 23:41 v diskusi 2 / 1

Příspěvek byl smazán adminem

16.11.21 20:18 v diskusi 0 / 0

Napsal si to přesně tak, jak to taky cítím. Já použil jen více diplomatický jazyk. Jak píšeš to, že chce vše mít pod palcem on sám, tak to je přesně ta provozní slepota o které píšu a určitý manažerský problém, který, pokud ho necháš zajít daleko a neřešíš ho končí vyhořením, nebo na dně flašky.

Přirovnání o připoutaném dítěti velice trefné. On by si měl nechat už jen koordinační činnost a nechat lidi okolo svobodně dělat jejich práci = důvěra.

v reakci na
Hwest Hwest
15.11.21 23:52 v diskusi 10 / 0

Na rovinu, LZ pořád věřím, myšleno, že je to člověk v kometě na svém místě, ty fakta z jaké žumpy se kometa dostala a kam se dostala jsou nepopíratelné. NICMÉNĚ myslím si, že LZ je v období, kdy bojuje tak nějak sám se sebou a taky po těch letech i s provozní slepotou. Ostatně na té stranické klubové propagandě to je jasně vidět, protože myslet si, že asi v pořadí 6 hráč po sobě skončil z rodinných důvodů je prostě nesmysl, to je statisticky asi víc pravděpodobné, že v jeden den vyhraješ ve sportce a večer tě trefí do hlavy kousek meteoritu. Od toho se to celé odvíjí a může to mít vliv i na kabinu, která (a to mně nikdo nevymluví), prostě nefunguje. V profesním životě každého lídra, manažera, majitele klubu (nazvěte to jak chcete) jsou silnější a slabší období a on si evidentně vybírá teď to slabší.

Když pominu LZ a tým, co netáhne za jeden provaz, co se týče čistě herních situací, tak nejvíc nás tíží, že máme momentálně samé statické beky (až na výjimku). Moderní hokej se posunul směrem, kdy v mančaftu jsou beci, kteří umí rozehrávat v rychlosti a dynamice a nebojí se s pukem tvořit v pohybu.

12.11.21 00:05 v diskusi 0 / 0

Pokud by sis to nerozmyslel, tak si jí rád pronajmu, díky za případný echo potom...

v reakci na
Uploader Uploader
12.11.21 00:04 v diskusi 0 / 0

Přesně jak říkáš...

v reakci na
malbec malbec
10.11.21 23:41 v diskusi 17 / 0

Co čtu mezi řádky návratu LZ na střídačku.

Kalouse respektuji a myslím si, že to rozhodně není špatný trenér. Nedovedu si ovšem přestavit, že by zkušený coach dobrovolně řekl majiteli klubu, ať si jde stoupnout na střídačku. Tomuto prostě nevěřím, byť je to oficiální verze. Myslím, že daleko pravděpodobnější je, že jedeme pořád v "money saved" režimu. Tzn. Vedení ví, že je potřeba zvýšit kvalitu v obraně (1-2 kvalitní beci) a stabilizovat třetí a čtvrtou lajnu. To ale stojí prachy a investovat se jim podle mě moc nechce. Nicméně management podle mě moc dobře vycítil, že loajalita fanoušků není bezbřehá a nekonečná. Zejména pak, když se vyhlašuje před sezónou, co se vyhlašuje a jsou nějaká očekávání + faktor 2,5 sezóny bezpohlavního vykastrovaného hokeje. Tím pádem došlo na to, že musí jako "naoko" ukázat snahu s tím něco dělat. Takže nejlevnější řešení = LZ zpět na lavičku, fanouškům to aspoň na chvíli zavře ústa, že se s tím něco snaží dělat.

Tímto tahem se ovšem nevyřeší nic, vůbec nic, maximálně chvilkový efekt....

6.5.21 21:57 v diskusi 2 / 0

Víceméně souhlasím s tvým příspěvkem.

Můj osobní názor a pohled na věc. Manažerem se člověk nenarodí, manažerem se člověk postupně stává. Musíme si uvědomit, že LZ byl hráč a do té doby se v managementu nepohyboval. Co to znamená? Jednoduše to, že se všechno musel postupně učit a to zejména chybami a že jich za tu cestu bylo a ještě bude. Jenže bez chyb není růst. Druhá věc je, že Kometa je sice firma, jenže je to tak trošku veřejná firma a LZ musí umět balancovat mezi zájmy vlastního klubu a jeho ekonomikou, fanouškovskou základnou a bohužel politikou. Důležité je, že LZ je v tom s dobrým úmyslem a ten posun a výsledky díky tomu jsou vidět (srovnejte si to s Bartoňkem ve Zbrojovce). To teď nemluvím o posledních dvou sezónách i když to je taky určitá součást vývoje.

Pokud bych měl něco konstruktivně zkritizovat tak to bude asi zejména toto:

  1. LZ má trošku "Babišovský syndrom" (to označení berte s rezervou) , tzn. rád je u všeho a bere to, že bez něj není žádné rozhodnutí. Každý manažer postupem času zjistí, že to není dlouhodobě udržitelný styl. Práci prostě musíš delegovat a obklopit se lidmi, kterým věříš, jinak se z toho zblázníš.
  2. Pokora - každému se to asi v životě stane, je těžké nebýt někdy trošku na hrušce, když se udělají úspěchy a netrpět provozní slepotou (poslední dvě sezóny).
  3. Moderní analytika - jedná se o pokročilé statistiky a analýzu hry. Žádné kanadské body, +- účasti na ledě, radegast index apod., ale skutečné ukazatele, které se používají v NHL. V extralize s němi právě dobře pracuje např. Liberec. Tady z nějakého důvodů pořádný analytický tým není (většinou dva lidi, kteří umí dělat pokročilé statistiky).

Sečteno podtrženo, buďme rádi, že je u kormidla LZ a snad ještě dlouho bude. Chyby a výkyvy budou, to je prostě vývoj a nevyhne se nikomu. *215*

v reakci na
Cissé01 Cissé01
1.5.21 11:05 v diskusi 11 / 0

1.5. to teprve vše začíná. Není třeba soudit, házet flintu do žita apod.

Na druhou stranu se dá čekat, že vedení dá přednost ekonomické optimalizaci, obzvláště v nadcházející sezóně, kdy se budou teprve reálně sčítat finanční ztráty, řešit kompenzace a nedá se předpokládat, že bude reálný návrat fanoušků na stadion ve formě, jakou jsme všichni znali (omezený počet, vstup jen s negativním testem, rozestupy apod.)

Úspěšný klub je ten, který je ekonomicky zdravý, takže raději podržet "save cost" režim ještě třeba rok, než zažít zase dekády marastu. Samozřejmě sportovní srdce tímto pláče, ale... *209*

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 8]
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace