Úvod / Je potřeba se zlepšovat a nespokojit se s titulovými sezónami, velí Karloos

Je potřeba se zlepšovat a nespokojit se s titulovými sezónami, velí Karloos

Alex Mallet - oblíbenec fanouška Karloose. Frankofonní Kanad'an, do Komety přestoupil z Pardubic v sezóně 2016-17 a získal dva tituly

Sportovních článků, zejména těch hokejových, je v těchto dnech zhruba tolik, že by je člověk spočítal na obou rukách. Rozhovorů také tím pádem není mnoho. Naposledy zajímavý Komet'ácký rozhovor vyšel na oficiálním webu Komety, kdy byl majitel Komety, pan Libor Zábranský, vyzpovídán o jeho hráčské minulosti, když působil v Extralize jako aktivní hráč těchto klubů: Vsetín, Pardubice a jako třetí Sparta, které roztrhal smlouvu, což zahřeje asi každého fanatického Komet'áka. :-) A že jich je mezi námi drtivá většina. :-)

V těchto, po sportovní - hokejové stránce klidných dnech, vysílá momentálně kanál České televize Sport archívy ze zápasů Play Off Extraligy. Již byla odvysílána série 2000–01, kdy majitel Komety hrál 2 sezóny ve Vsetíně, posléze také za pražskou Spartu (rovněž 2 sezóny), což už bylo nastíněno v našem diskuzním fóru jako zmínka na pohled jako zvláštní věc - vidět brněnského odchovance a nyní šéfa hokejového klubu v nejvyšší tuzemské soutěži v dresu největšího rivala z hlavního města republiky.

K tomu nemalému počtu rozhovorů vedle pana Zábranského, opět na KometaFans webu, máme nyní zastávku u dalšího fanouška a diskutéra, který si pro působení na fóru zvolil Karloos . Při oslovení s nabídkou rozhovoru se brzy ukázalo, že se jedná o kamaráda, kterého z hokeje znám osobně, takže jsem byl dost překvapený (nevěděl jsem, že je to on) a motivace uspořádání rozhovoru začala být o to větší. Zároveň bych rád k tomu dodal, že mě překvapilo, když mi napsal v Soukromé Zprávě, že jsem mu mohl napsat na Facebooku a do toho jsem viděl jeho zaslanou mailovou adresu. Ve vteřině jsem si říkal, že je to dobrá haluz a jak jsem už napsal, bylo to pro mě překvapení.

Lední hokej, to není jen brněnská Kometa nebo Extraliga. Tento velmi populární sport u nás disponuje i mezinárodní úrovní, například seriálem Euro Hockey Tour. Tento evropský podnik pro fanoušky Komety je zajímavý nebo je sledován hlavně tehdy, pokud jsou tam nominováni hráči z našeho Modrobílého týmu. Hodně našich příznivců tak usedá ke svým počítačovým, mobilním zařízením nebo k televizi a průběžně si píšou na diskuzním fóru o zápase a o tom, jak se hráčům Komety daří a sledují je. ,,Stejně pozorně jako Kometu turnaje EHT nesleduji. Rád se ale podívám na hokej v televizi a zpestřím si volný čas,'' svěřuje se Karloos.

Dění evropského mini šampionátu se během sezóny prostřídá ve všech čtyř zúčastněných zemích: v České republice, Finsku, Švédsku a Rusku. Sezóna uteče a po jejím konci nastane jako každý rok tradičně čas spekulací při ,,okurkce'' a sledování děje příchodů a odchodů. Mnoho Komet'áků jistě potvrdí, že u spousty hráčů byla škoda, že v Kometě skončili vcelku předčasně. Vždy se většinou objeví hlasy, že ještě jeden rok by ''dát'' mohli. Nicméně to záleží vždy na obou stranách subjektů. Bohužel to tak ale v hokeji chodí a né vždy věci vyjdou, pokud možno co nejideálněji, jak si fanoušci přejí. ,,Hodně mi chybí Alex Mallet,'' přiznává náš host ,,toho jsem si strašně moc oblíbil hned po jeho příchodu z Pardubic. Také Jožo Kováčik, který mohl přidat druhý titul s Kometou.''

 

Ahoj, Karloosi! Vítám tě u rozhovoru. Co tě vedlo k tomu, že jsi učinil svou registraci na místním webu KometaFans.cz?

Ahoj Steve, děkuji za pozvání k rozhovoru. K registraci mě vedlo to, že jsem nechtěl sledovat a hlavně komentovat nicneříkající informace o Kometě na Facebooku a fandím Kometě již celkem dlouho, tak jsem si řekl proč to nezkusit a nepřipojit se. Dnes již vím, že to byla správná volba!

Je něco, co tě na diskuzním fóru hodně zaujalo? Třeba to, že se objevovali noví diskutéři a tak tě ta lavina noviců také strhla?

Zaujalo mě to, jak se tady o hokeji diskutuje. Většina z diskutujících dokáže být objektivní a dokáže jak pochválit, tak pokárat Kometu, třeba za výkony. Ne jak většina lidí na již zmiňovaném Facebooku.

Co se týče samotné Komety, kdy poprvé si ji navštívil a jaké byly dojmy z prvního zápasu?

Jelikož nejsem z řad starších fanoušků, první zápas Komety jsem poprvé navštívil s rodinným známým někdy v sezóně 2009/2010. Už si ani nepamatuji, který to byl zápas, ale atmosféra a ten dechberoucí zážitek mě tak pohltil, že mě drží dodnes. :-)

V ,,Ódě na Kometu'' se zpívá ,,Cesta zpátky na výsluní bývá často zdlouhavá''. Když si vezmeme od dob, kdy do ní vstoupil pan Libor Zábranský a kde jde Kometa nyní, nejen výsledkově včetně titulů, ale i marketingově a jakou identitu si klub vybudoval v Česku, je to návrat na výsluní se vším všudy?

Určitě by se to dalo k výsluní přirovnat, ale je potřeba dál pracovat, zlepšovat se a hlavně ,,neusnout na vavřínech'' a nespokojit se s titulovými sezónami, protože konkurence nikdy nespí. ;-)

Do jakého sektoru v Rondu chodíš fandit? Jsi ve svém sektoru od svých začátků, co jsi na brněnský hokej začal chodit?

Můj úplně první zápas byl v pravém rohu v kotli. Poté jsme asi rok chodili na Fko, ale tam mě to moc nebralo a vrátil jsem se do kotle, kde jsme se, dá se říci, usadili.

Bavili jsme se na začátku předmluvy o EHT. Byl jsi loni na závěrečném turnaji před MS? Měl jsi možnost vidět na vlastní oči osobnosti a hvězdy z NHL, jako jsou Alexander Ovečkin, Jevgenij Malkin a další nové hvězdy jako Nikita Kučerov?

Na loňském závěrečném turnaji jsem nebyl. Naposledy jsem byl na turnaji EHT v Brně v roce 2012, kdy za Rusko hrál Tarasenko, Kuzněcov a například gólman Barulin, taky parádní zážitek s výhrou Čechů 2:1.

Taková jména se u nás v Brně ukážou skutečně jen jednou, možná maximálně dvakrát za život. Je nějaké další jméno, třeba z USA nebo Kanady, at' už na klubové úrovni nebo národního týmu, kdyby se v Brně v nějakém termínu představili?

Rád bych viděl hrát Connora McDavida a Olivera Ekmana-Larssona.

Jakých máš pár oblíbených hráčů? Vím o tobě, že tím TOP to byl pro tebe Alex Mallet. Můžeš toto našim Modrobílým čtenářům potvrdit?

Ano, potvrzuji. Alex Mallet byl pro mě doslova Srdcovka a to nepřeháním. :-) Další z oblíbených hráčů, již nehrající v Kometě, Michal Kempný a Jožo Kováčik a z hrajících Michal Gulaši a Peter Mueller.

Peter Mueller, Martin Zat'ovič a Petr Ton a další kanonýři... jak moc důležití jsou nebo byli (v případě Petra Tona, který už s aktivní kariérou skončil) pro ně, jak se jim říká, tzv. ''dvorní nahrávači'' ?

Velice důležití. Pokud k sobě nemají hráče, který jim dokáže naservírovat puk někdy doslova až pod nos, jsou někdy až poloviční.

Jaký je tvůj nejoblíbenější pokřik na Kometě?

,,Spárta za*ebaná jééé!'' :-D Ne, dělám si legraci. Nejoblíbenější je ,,Jsme borci ze Štatlu''...

Povídáš si s rodinou, přáteli kolem tvého místa v Rondu při rozbruslení, nebo vnímáš čistě rozcvičku hokejistů na ledě?

Většinou při rozbruslení již sleduji hráče na ledě. Povídáme si spíš o sestavě, o tom kdo a proč hraje či nehraje a tak dále.

Kdy se v den zápasu dostaneš na zimák? Jakou máš cestu, když třeba ve všední den vrcholí dopravní špička v centru a blízko centra?

Snažím se chodit nejpozději hodinu a půl před začátkem zápasu. Cesta z domu k Rondu mi trvá cca. 75 minut. Jezdím na hlavní nádraží vlakem a poté chodím pěšky, takže mě dopravní špička moc neovlivňuje.

Je zážitek z hokeje o to větší, když se roztáhne choreo?

Choreo mám rád, ale můj zážitek to nijak neovlivní.

Hledáš při rozbruslení i mladé hráče, jejichž příjmení na dresu vidíš poprvé a tudíž se jedná o nováčka? Začneš si o něm povídat s ostatními fanóšky kolem?

Vždy na začátku rozbruslení kouknu kdo nastoupí a pokud je tam nový, mladý hráč, tak se o něm pobavíme.

Dovedeš si představit, že by za Kometu nastópili v sestavě ve většině mladí, agresivní a brusliví junioři proti týmu, který je spíše defenzivního pojetí hry? Za prvé by tým byl výrazně omlazen z brněnských odchovanců a za druhé by tempo ze strany Komety bylo třeba vyšší?

Dovedu, hodně se mi líbil výkon mladých hráčů, kteří byli nasazováni do zápasu Ligy mistrů. Tempo v některých zápasech bylo hodně vysoké, protože se mladí hráči museli ,,ukázat''.

K co nejrychlejší hře, která je zároveň i strhující, je potřeba mít odpovídající rozměry ledové plochy a výšku plexiskel. Jaké ty preferuješ rozměry hřiště i s plexiskly? Zámořské, evropské nebo je ti to jedno?

Co se týče rozměrů hřiště, ideální je takový ten zlatý střed. Co se týče plexiskel, je fajn, že na stadiónech v ČR se začaly vyměňovat za ty pružná, ale bohužel je přes něj v některých místech hůře vidět. Třeba ve Vítkovicích mi to dosti vadilo.

Když přijde na řadu Play Off, přijde ti, že jen, co vejdeš do Ronda, je už v hale cítit ta natěšenost na zápas a na to, že bude zápas dvojnásobně plný napětí a situací, než v základní části?

Rozdíl zápasu základní části a Play off je znatelný pomalu už po cestě na stadión. :-) Každý to vnímá tak, že jsou to nejdůležitější zápasy celé sezóny a titul je už hodně blízko. Rozhodně je také cítit nervozita, která by se dala někdy až krájet.

V sóvislosti s otázkou hvězd NHL v rámci EHT bych se tě zeptal, zda ti udělalo radost, když z českých hráčů, co kdy v NHL působili, přišel do ní Martin Erat a rok na plný úvazek působí v Kometě Tomáš Plekanec?

Jsem velice rád, že se Liboru Zábranskému podařilo přivést takové hráče, jako je Erat nebo Plekanec. Ještě před pár lety bych si to asi ani nepředstavil, že takoví hráči budou hrát v našem dresu.

Hráči letos byli vybíráni jako DJové pro výběr muziky při rozbruslení. Líbí se ti tato zavedená novinka? Je něco dalšího, co by Kometa v rámci nových nápadů mohla pro fanóšky uplatňovat?

Zajímavá novinka, ale moc dlouho nevydržela. Já jsem ale zvyklý na playlist již dokola hraných písniček. :-D Nic dalšího mě nenapadá.

Co tvůj největší rival v Extralize? Patříš mezi fanóšky, kteří si přejí na Play off Spartu?

Největší rival je asi Sparta a ano, přeji si ji v Play off. Je to vždy vyhrocená série s výbornou atmosférou. Snad ta prohra se Spartou na sérii v Play off přijde až tak za 50 let. :-)

Vloni i letos vyhrál kanadské bodování i tabulku střelců sótěže plzeňský útočník Milan Gulaš. Co bys o tomto hráči řekl?

Je to hodně šikovný hráč, který dokáže góly jak dávat, tak připravovat. U mě má ale malé mínus za opovrhování reprezentací na turnaje EHT, kde se hráči testují a sehrávají na MS.

Dovedl by sis Milana Gulaše představit v dresu Komety? Zapadal by podle tebe do stavby, skladby týmu? Už bychom o primárního snajpra měli v týmu o jednoho víc. :-)

Hráč takového kalibru se vždy hodí, ale nevím, jestli by už těch hvězd nebylo v Kometě moc.

Sleduješ nyní na ČT Sport archív Extraligových Play off z let minulých?

Ano, když mám čas tak sleduji. Je zajímavé sledovat, jak se od té doby posunul styl hokeje. Některé zákroky by momentálně byly posuzovány minimálně trestem smrtí, ale tehdy se hrálo dál a nevylučovalo se.

Jaké to pro tebe bylo, když se Kometa dostala poprvé až po nelidsky mnoha letech do Play off v Extralize a dotáhla to v sezóně 2011/2012 z předkola až do finále, kde nakonec brala fantastické druhé místo?

Neuvěřitelné. Parádní zážitek na celý život. Série s Kladnem byla taková ot'ukávačka co Kometa dokáže, se Spartou tvrdá série a s Plzní také. Bohužel jsme na finále měli tak moc zraněných hráčů, že se to podepsalo i na výsledku.

Na oslavu těch dvou krásných titulů se snad ani nemá cenu ptát... nicméně, bylo to pro tebe osobně vyvrcholení hokeje za posledních několik let a hlavně ten pocit, že tvůj oblíbený klub je zase zlatý?

První titul byl nádherný, výhra ve finále 4:0 a ještě ke všemu na vlastním stadiónu. Byla to taková odměna za ty prohrané série s Pardubicemi, Zlínem a Litvínovem. Užil jsem si oslavy obou titulů, ale přece jen oslava toho prvního byla něco víc..

Vnímal jsi tu radost nejen na stadióně, ale i v ulicích a hlavně při masivní rozlučce mnoha Komet'áků na Zelném trhu?

Ano, vnímal. Titulem žilo nejen celé Brno. Byl jsem na obou děkovačkách a nemělo to chybu.

Na YouTubu je k dohledání mnoho videí, at' už z oslavy hráčů titulu přímo na ledě nebo z brněnských ulic či právě na Zelném trhu. Díval ses, co si kdo z lidí na internet nahrál?

Díval jsem se, ale raději mám sestřihy zápasů z celého Play off.

Sleduješ třeba jen výsledky ze zahraničních lig? Finské, švédské EBEL, KHL, NHL?

Sleduji hokej obecně, takže na výsledky se ve volné chvíli dívám. Nejraději mám ale NHL, tam sleduji i statistiky některých hráčů.

Hraješ na místním diskuzním fóru i TipLigu?

Ano hraji, celkem se mi daří.

Sleduješ jednotlivé české hráče v NHL? Třeba mimořádně hrajícího a střílejícího góly Davida Pastrňáka?

Davida Pastrňáka ani nejde sledovat, je ho plný internet a televize. :-) Je to ale výborný hráč, snad mu forma vydrží. Dále sleduji Michala Kempného, Martina Nečase a Ondru Paláta.

A co Komet'áci, jako je Michal Kempný nebo jiní hráči v jiných nižších sótěžích v USA nebo Kanadě (juniorské ligy)? Máš hráče pod svým drobnohledem a držíš jim palce na dálku?

Ano, jak jsem již říkal, sleduji Kempase a Nečiho. Každé ráno před prací kouknu na výsledky jejich týmů, jaký měli IceTime, jestli bodovali a tak dále. Držím jim palce, at' v NHL vydří co nejdéle. Také sem tam kouknu na to, jak si vede Filip Král.

Co rád děláš mimo Kometu ve svém volném čase? Dáváš si odpočinek doma nebo rád cestuješ?

Rád cestuji, ale spíše taková klasika: V létě moře, v zimě hory. Podařilo se mi ale navštívit i západ USA a rád bych se tam ještě vrátil.

Jaké máš třeba rád filmy, seriály? Akční, horory, komediální?

Mám rád spíše komedie a akční filmy. Ze seriálů například ,,Dva a půl chlapa'' a z filmů Machry, ,,Rychle a zběsile'' nebo třeba Bondovky.

K dobrému relaxu u TV, ale i při dalších domácích činnostech, patří nepochyně i dobré jídlo. Máš rád nějaké ty české klasiky?

Ano, samozřejmě! :-D Jídlo mám rád jakékoliv, nejen české. Neodmítnu sem tam i nějakou tu ''prasárničku''.

Co tvoje oblíbená značka piva, at' už v Rondu nebo v rámci tvého soukromí?

Na hokeji moc nepiju, takže tam hodnotit moc nemůžu. Mám ale rád Holbu a Dalešice. Sem tam taky nepohrdnu nějakým speciálem.

Letos nám sezóna skončila nuceně mnohem dřív. Co budeš dělat v prodlóženém hokejovém volnu? Například?

Upřímně moc nevím. V momentální situaci se cestovat nedá, chodit ven taky moc ne. Určitě se ale něco najde a doma mi nějakou činnost vyberou, třeba moje ''oblíbené'' uklízení. :-D

Myslíš si, že o to víc budou fanóšci natěšenější a nedočkavější, až sezóna začne (pro některé již v srpnu) v září?

Myslím, že ano. Sám se už ted' těším na přípravné zápasy v srpnu, snad začnou bez problémů.

Provozuješ v létě nějaký sport? Fotbal, Floorball a podobně?

Floorball jsem hrával dříve, ted' už moc nesportuji. Sem tam nějaké to plavání a jízda na kole.

Kde se ti v Česku nejvíc líbí v přírodě?

Hodně se mi líbí na Šumavě a v Jeseníkách. Jak Šumavu, tak Jeseníky mám dost prochozené a rád se tam vždy vracím.

Navštěvuješ nějaké oblíbené gastro podniky v Brně? Pokud ano, co bys tak lidem doporučil? A co takhle kina nebo jiné různé další akce?

V Brně moc podniků nenavštěvuji. Jen, pokud je nějaká akce se spolužáky ze střední školy a tak dále. Ale určitě bych doporučil restauraci K1.

Jsi přímo z Brna?

Nejsem, bydlím nedaleko Blanska.

Prozradíš nám své oblíbené zpěváky, zpěvačky, hudební skupiny a podobně?

Mám rád Kabáty a Linkin Park, bohužel ty už na živo neuvidím.

Poslední otázka: Jaké nosíš číslo dresu kterého hráče nosíš na zápasy?

Nosím dres Milana Kostourka s číslem 88. Bude ale potřeba vyměnit, už mi je malý. V záloze již mám dres Alexe Malleta s jeho číslem 95 a dres Kostourka bude uložen do skříně.

 

Karloosi, díky moc, že jsi poskytnul naší Komet'ácké veřejnosti rozhovor s Tebou. Přeju Ti hodně zdraví, štěstí v životě, radosti z Komety, reprezentace a hokej at' se zlepšuje natolik, že bude pro Tebe čím dál lepší zábavou, která nikdy neomrzí. Zatím se měj hezky a zase se někdy uvidíme v Rondu, nebo napíšeme či zavoláme! :-)

 

Host: Karloos

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
Srb Srb +1 / 0 27.03.20 19:46 [77309]

Koukam, pan je pivni gurman.*18*
Jinak Kosťa neni Pavel, ale Milan.*55*

„Karma je zdarma“
IP: 89.24.41.--
arnasea arnasea +4 / 0 27.03.20 16:26 [77292]

Pěkné povídání . Děkuji vám za to. Malleta taky je mně pořád líto , že u nás nehraje. Byl tady šťastný , jen neměl k sobě hráče , který by mu vyhovoval -škoda. Zaujala mně i poznámka , že máš rád Jeseníky , já se tam narodila ,ale prožila tam pouze první rok života , pak už jen Brno , které miluju . Do Jeseníků , jsem ale stále jezdila k babičce a později v létě i v zimě do hor -Petříkov , Ramzová atd. Oslavy mistrů jsem také prožila na Rynku a stála bych tam snad až do druhého dne , no prostě paráda , Chtěla bych to znovu zažít. Děkuji za pěkné počtení a buďte zdraví.*24**196**209*

„modrobílá je dobráááá“
IP: 109.81.213.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 2]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace