Úvod / DVOJROZHOVOR s Jurou z Praglu a Jurovou starou: #NEZASTAVÍŠ! je pro nás největší rival!

DVOJROZHOVOR s Jurou z Praglu a Jurovou starou: #NEZASTAVÍŠ! je pro nás největší rival!

Pražská O2 Aréna (dříve původním jménem Sazka Aréna) a již roky tradiční nájezd tisícovek brněnských fanoušků na tribuně hostí a přilehlých sektorech

Tak tohle jsme tu ještě neměli! Doposud jsme naše rozhovory absolvovali vždy s jednotlivcema, ale v tomto článku se nyní posouváme o jeden level výše. Byl osloven člen našeho diskuzního fóra, Brňák žijící v Praze, Jura z Praglu . Pozvánku přijal s tím, že by nechtěl být pouze on středem veškeré pozornosti a tak přišel s návrhem, že by do interview s sebou přizval i svou ženu. Což se nakonec ukázalo být jako moc dobrý nápad a tak pro tentokrát jsou hosté pro rozbor hokejové Komety lidé dva. Zúčastněnou dámou je naše milá uživatelka místního diskuzního fóra, paní od Jury, která používá přezdívku Jurova stará .

Občas to u člověka bývá, že z určitých důvodů opustí na čas nebo natrvalo své rodné město a začíná nový život na jiném místě. Podobně, jako tomu bylo před pár měsíci u Duska s KometouGirlPower, kdy se KGP přestěhovala z Třince do Brna a Kometě začala fandit, se i Jurova stará stala Komet'ačkou, i když ona rodilou Brňačkou také není. Samozřejmě naši dva hosté ani zdaleka nejsou jedinými fanoušky, kteří fandí brněnským Modrobílým barvám a přitom nežijí v naší perle jižní Moravy. Jednotlivé menší komunity po různých částech Česka fandící Kometě najdeme všude a v Praze samozřejmě nevyjímaje. Tak početnou a silnou podporu a tábory naše Kometa má. Navíc, jak je velice známým fenoménem, díky jménu HC Kometa Brno, že pro Komet'áky není žádný výjezd za fanděním venku daleko.

Naši hosté tedy často musejí vyjíždět za Kometou, s výjimkou Prahy. Patří tím pádem tedy mezi ty nejaktivnější výjezdníky, které v našich řadách můžeme najít. Ovšem jak se vlastně Jura dostal do Prahy a proč? ,,Jsem rodák z Kénigu (200m od Augecu)! A ta Praha? Potřeboval jsem akutně na chvíli změnit ovzduší - taková ,,fofrakce''. Nagano jsem ještě slavil na Svobod'áku a bronz z Curychu již v nějaké smíchovské špeluňce. No a dočasný pobyt se protáhl na současných 22let. A JS? To bych asi nechal na ní.''

Jurova stará: ,,Já jsem rodačka z Aše. Do Prahy jsem šla studovat, zakopla jsem o Brňáka a provdala se do Komety.''

Mnozí naši fanoušci webu Kometafans si jistě všimli, že na zdejším diskuzním fóru se pohybuje v podstatě skoro celá Jurova rodina. Občas sem si sem chodí číst příspěvky a i sám přispěje Tchán Jurovy staré . Máme tu tedy hokejovou rodinku dobrodruhů, kteří využívají svůj volný společný čas k častým výjezdům za Kometou a užívají si při těch příležitostech i setkání se známými tvářemi - fanouškovskými kolegy a to at' už odsud z diskuzního fóra nebo i mimo něj. Za posledních pár dnů se nám opět navýšil počet zaregistrovaných uživatelů, jak těch aktivních, tak i pasivních - někteří z nich hrající Tip:Ligu.

Je nasnadě si tedy na závěr předmluvy si ještě představit ten důvod, proč Jurova stará se odhodlala k tomuto kroku, aby zde také mezi náma působila. ,,KometaFans jsem začala anonymně navštěvovat v době, když jsme začali uvažovat o účasti na srazu Kometafans v Drahoníně (díky Samubo!). Byla jsem přirozeně zvědavá, s kým se tam asi potkám. Svůj nick jsem zaregistrovala bez vědomí Jury a bavila jsem se představou, že každý Jura zde na fóru bude vyděšen tím, že mu tam vlezla ,,stará''. Bohužel jsem byla brzy odhalena.''

Rozhovor těchto dvou Komet'áků je rozhodně zajímavý, což dokládají řádky níže v hlavní části rozhovoru. Člověk se u některých odpovědí skutečně pobaví. Můžu tedy rozhodně každému čtenáři, který zabruslí na tento článek, doporučit udělat si pohodlí, přečíst si povídání s našimi milými hosty - Komet'áky z Prahy, lépe je poznat. Co pro ně Kometa znamená, jak ji vnímají a jaké zážitky ze svých výjezdů mají? Dozvíte se a tímto Vás všechny zveme. :-) Přejeme všem zajímavé Modrobílé počtení!

 

 

Ahoj, Juro! Zdravím tebe i tvou ženu! Popište našim čtenářům na úvod, jak se vám daří po všeobecné stránce?

Jura z Práglu: Zdar Steve a celá Modrobílá veřejnosti! Předně bych chtěl poděkovat za prostor, kterého se mně doma ani zdaleka nedostává... A ptej se mě na co chceš – já Ti na co chci odpovím! :-) Jinak děkuji za optání – ještě jsem nic nechytil! Jen ty zimy nejsou co bývaly...

Jurova Stará: Jak, že se Ti nedostává prostoru? Vždyt' máš doma vždy poslední slovo!

JzP: Já vím: ,,Jauvajs'' !

 

Podle informací, které jsem dopředu od Jury dostal, jste čistí výjezdníci za Kometou. Pokud ale Kometa hraje na Spartě, není to pro Vás oba tak trochu domácí prostředí? Hraje se v Praze a přitom Kometa tam má v podstatě své domácí prostředí, když přijede tradiční několika tisícový nával našich fanoušků.

JzP: Nemohu než souhlasit! Tyto špíly považuji za jednoznačnou ozdobu celé ligy. Navíc se tam potkávám s přáteli z druhé strany barikády a tak jsou pro mě zápasy v O2 Aréně (popřípadě dříve ve Fučíkárně) opravdu SPECIÁLNÍ!

JS: O2 Arénu považuji hlavně za rodinné prostředí, jelikož se tam pravidelně setkávám s více příbuznými než doma o Vánocích.

 

Setkáváte se na výjezdech s našimi členy diskuzního fóra? A pravidelně?

JzP: Pokaždé někoho z KF potkáme. A velmi často se podaří spárovat povědomou tvář se známým nickem.

JS: A jsem si jistá, že jich vídáme mnohem více, jen o sobě nevíme.

 

Jací jsou vaši oblíbení hráči? Stalo se ve Vašem případě to, že máte oblíbence stejného?

JzP: #25 Karel Lang!!! Jednoznačně a neoddiskutovatelně!!! A samozřejmě každý, kdo oblékne ten nejkrásnější dres. (+ Radek Smoleňák – ten ale tuším u nás nehraje :-) )

JS: #88 Martin Nečas!!! Byla jsem u jeho gólové premiéry v naší lize, mám jeho podpis a společné foto. Svým způsobem jsem si ho ''adoptovala''. Randymu jsem již ''krádež'' #88 odpustila, ale moje soukromá přezdívka ,,Dřevák'' mu již zůstane.

 

Od kterých hráčů jste si kdy nechali podepsat svou Komet'áckou výstroj? At' už je to klasicky šála nebo dres? Či možná jiná součást Vašeho modrobílého hokejového oděvu?

JzP: Dres #25 Karel Lang – dárek od Ježíška za vydatné pomoci JS. PS: R. Smoleňák se zatím nedal chytit...

JS: Kromě již zmíněného Nečiho samá Komet'ácká esa: Leoš Čermák, Martin Erat, Tomýš Malec + trenéři Libor Zábranský a Kamil Pokorný.

 

Juro, ty jsi mě obeznámil s tím, že jste jedna velká Komet'ácká rodina. Tedy i Tchán Jurovy staré a další. Takže mě napadá otázka, jestli to máte doma pečlivě zorganizované tak, že pokud zrovna na výjezd nejedete, sejdete se u TV nebo u Streamu na PC?

JzP: Jen pro upřesnění. V Práglu (respektive malém lontu poblíž) žije jen ''moje'' rodina: JzP + JS + J (starší syn - fanatický Komet'ák – na KF Junior) + VS (mladší syn Vlažný Slávista – Kometu ignoruje, přesto je milován). Ostatní členové naší Komet'ácké rodiny žijí na rodné hroudě (Brno + okolí).

JS: Každý hezky u svého monitoru. Jen mě rozčiluje, že Junior má rychlejší internet (nebo čím to je...) a každý gól hlasitě slaví cca. o 1 minutu dříve, než skutečně padne.

 

Jinak tak nějak předpokládám (nebo spíš tuším), že na výjezdy nejezdíte třeba jenom s někým známým, kdo je taktéž z Prahy (nebo blízkého okolí Prahy) a Kometou také žije, ale i celá Vaše rodina v rámci volného času a jak to okolnosti dovolí? :-)

JzP: Tušíš správně.

 

Jezdíte v rámci svých výjezdů také do Brna? Pokud ano, zažíváte teprve tu pravou Komet'áckou atmosféru nebo jste zvyklí na fandění ve skupinkách ve Vašich výjezdech?

JS: Rondo jsem v minulosti párkrát navštívila. Vzájemné chování mezi fanoušky (zejména v ''bojích'' o místo na stání) se mě však ani trochu nelíbí. Bylo mi i naznačeno, že jako náplava nejsem vítána a to bolí!

JzP: Na návštěvy Ronda jsme si uvalili dočasné moratorium z důvodu, které naznačila JS. Nejsu sicnař a ''rezervační systém'' na stání v Rondu považuji za nedůstojný a mně z duše protivný (nutnost dlouhého postávání před zápasem, šály na zábradlí, schodech, ''vlídné'' tváře zasloužilých...) . Při loňském posledním zápase sezóny jsem navíc zažil dehonestující zážitek s ochrankou a nezastal se mě ani jeden z přihlížejících ''fanoušků''... Z toho důvodu jsme se rozhodli, že kde nás nechtějí, tam se cpát nebudeme a soustředíme se výhradně na výjezdy, kde panuje skvělá soudržnost a pokud se dostaneš do nesnází, vždy se Ti dostane podpory z vlastních řad.

 

Jezdíte jako častí výjezdníci na výjezdy i za cenu nepříznivého počasí?

JzP: Poroučíme větru, dešti!

JS: Za krk nám zatím sněžilo pouze na Zelňáku. A Tchán Jurovy staré (dále jen TJs) + J ( Junior) nasadili zdraví a téměř životy při Hokejových hrách za Lužánkami.

 

Jak dlouho vlastně hokej sledujete? Kdy jste se třeba konkrétně na Kometu dostali každý jednotlivě poprvé?

JzP: Tak to vím opět naprosto přesně! Bylo cca. 1980 (+/- něco okolo). Lužánky - tribuna B, v doprovodu TJs. A ten zážitek z prvního pohledu na bílou plochu (a specifickou vůni zimáku) mám uložen dodnes velmi hluboko.

JS: Rok cca. 2010 - Sazka Aréna, zápas Slavia Praha – Kometa Brno. Poprvé mohla jít kompletní rodina (JzP + JS + J + VS). Již jsme nepotřebovali pro synky hlídání.

 

Co jsem vždycky tak letmo četl a pochopil, tak všude po republice jsou tzv. ,,Komet'ácké divize''. Znamená to tedy, že se s lidmi s Vaší divize, z Vašeho blízkého okolí, občas sejdete i mimo hokej na pivko a rozebíráte téma o Kometě, Tipsport Extralize a podobně?

JS: Kometa Brno - Divize Praha původně vznikla se záměrem spolujízd a společné obstarávání lupenů na jednotlivé zápasy. Postupem času naše divize dostává i trochu jiný rozměr. Stala se z nás parta lidí, která se setkává kromě hokejových zápasů i na dalších nehokejových akcích.

JzP: Jako příklad akcí mimo stadión bych vzpomněl na promítání KOMETA:FILMu v černošickém kině, natáčení zdravice k 65. narozeninám Komety, Radovanovu srnu, jarní splouvání řeky Berounky, či zatím naše poslední akce - Mikulášská besídka v řeporyjském pivovaru.

 

Když jste ti vášniví výjezdníci, na které zimáky jezdíte nejčastěji? Předpokládám, že geograficky nejblíže to máte z Prahy do Mladé Boleslavi a Kladna?

JS: Nejblíže to máme do O2 arény. :-) Snažíme se jezdit tam, kde nás je nejvíce potřeba, kam to mají Brňáci trochu z ruky. Karlovy Vary, Litvínov, Liberec, Plzeň.

JzP: Mě vzdálenosti v podstatě nelimitují. Díky své profesi dokážu spojit užitečné s nezbytným (fandění Kometě) a tak jsem si parafrázoval známý výrok JFK (není rodinný příslušník): ,,Neptej se, co může udělat Kometa pro tebe, ptej se, co ty můžeš udělat pro Kometu''. Mimo naši ligu jsem podnikl exkurze (většinou i s někým z rodiny) na KHL do Popradu SK, Rigy - LV a na NHL New Jersey Devils - USA. Na všech místech byla Kometa řádně propagována. Nemohu ještě opomenout našeho Juniora, který koncem letošního ledna navštívil utkání KHL v Petrohradu.

 

Stává se běžně, že jedete na stejný výjezd 2x, jelikož se s každým týmem hraje během sezóny v základní části 2x doma a 2x venku?

JS: Ano, stává a docela pravidelně.

JzP: Do únorové reprepauzy jsem absolvoval 17 výjezdů (bilance 5:12). To znamená, že některé zimáky jsem si již 2x prohlédl a vzhledem k výše zmíněné bilanci se začínám cítit jako znalec soupeřových děkovaček... :-)

 

Kdo většinou u vás výjezdy organizuje? (Doma připravuje dresy a důležité věci k výletu naprosto nezbytné?)

JS: Já obstarávám věci naprosto nezbytné a Jura logistiku.

JzP: Já mám tašku s rubacími potřebami neustále sbalenou u sebe v autě jako skautík KPZku.

 

Jezdíte na zápasy za Kometou s nějakou časovou rezervou, nebo jezdíte tak, aby jste tam byli jen pár minut před začátkem zápasu?

JS: Snažíme se na zápasy jezdit s dostatečným předstihem, abychom stihli pozdravit známé a zklidnit si nervy předzápasovým mokem, ale ne vždy se nám to podaří. Hlavně zápasy hrané mimo víkendy jsou pro nás v tomto ohledu krizové.

JzP: A ještě důležitější je časová rezerva pro návrat. Ve většině případů díky našemu mobilnímu příbytku, zůstáváme v pořadatelském městě přes noc, abychom si užili místních pamětihodností, gastronomie a nechali vše doznít. Druhý den dospat, dobře posnídat... pohoda. Výjezdy tzv. ''na otočku'' jsou sotva 1/3 zážitek, bo všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!

 

Jaký je to pro Vás osobně pocit, že většinu zápasů vidíte na venkovních výjezdech, oproti Brňákům z Brna, kteří chodí klasicky na domácí zápasy v Brně a pro Brňáky to není asi taková samozřejmost jezdit po venku tak často, jako to máte Vy z Práglu? Ale asi Vám ty rozdíly moc nepřijdou být, že?

JS: Jak už jsme se zmiňovali dříve, na domácí zápasy nechodíme a o to více si užíváme výjezdů, na kterých je atmosféra v rámci možností téměř srovnatelná.

JzP: Jaký si to uděláš, takový to máš!

 

Když Kometa získala zlatý double, kde jste tituly slavili? S rodinou nebo jste se sešli s nejbližšíma Komet'ákama z okolí?

JS: Tak první titul na Zelňáku, pak Kometa Pub do dvou do rána a ráno o pěti už D1, aby Junior byl včas v Práglu ve škole. Začátek vyučování stejně nestihl a omluvný list se zápisem důvodu nepřítomnosti: ,,Kometa Brno - Mistři!'' má schovaný dodnes.

JzP: A druhý pohár nás zastihl v naší obci mezi kopci. Nejprve jsme na tóny písně Raketou na Mars v dresech tančili na ulici mezi popelnicemi a následně vtrhli na zahrádku místní nálevny plnou ,,rud'ochů'' provozovat misijní činnost (vysvětlovat výhody umístění poháru v Brně a podobně). NEZAPOMENUTELNÉ!!!

 

Jaký je vlastně Váš nejoblíbenější stadión, kam rádi jezdíte?

JS: Každý stadión, kde se vyhraje, je krásný! Kromě Třince jsem letos navštívila všechny a vybrat jeden jediný je těžké. Mám ráda Olomouc. Sice je to stará plechárna, ale má jedno kouzelné okno. Jen škoda, že Komet'áci používají při sprchování moc teplou vodu a okno se brzy zamlží. :-)

JzP: Já bych jel na dovolenou k moři, ale jak tak vidím, opět skončíme v Olomouci...

 

Díky tomu, že Jaromír Jágr pořád hraje, tak musí být v Kladně taky dost bouřlivá hokejová kulisa, že? A hlavně plné tribuny?

JzP: Jarin je legenda - bez diskuze! Již párkrát jsem si říkal, že ho asi na ledě vidím naposledy. :-) Tuto sezónu jsme tam byli 2x a troufnu si tvrdit, že jsme podporou vždy zdatně konkurovali domácím až na zbytečnou závěrečnou ''pyrotečku'' (ve druhém případě ve stádiu pokusu). A ještě jedna perlička: Na druhý zápas jsem vzal na exkurzi svého kamaráda Spart'ana, který mě během zápasu zásoboval donáškou pěnivého moku přímo do našeho kotle! Kdo to může říci? :-)

 

Jezdíte spolu takto i v rámci Ligy mistrů nebo si uděláte i letní výjezd? Kometa v létě, aby toho co nejméně najezdila a ušetřila za naftu, hraje většinou na území Moravy. Vyjedete si přesto na vzdálenější výlet?

JzP: Ligou mistrů jsme zatím nepolíbeni (ostuda...), ale musím připomenout výjezdy členů Divize Praha (včetně zdejších diskutérů) na venkovní zápasy. A na letní přípravě nás před letošní sezónou zastoupil Junior výjezdem do Třince.

 

Jaké občerstvení si na hokeji nejraději dáte?

JS: Za mě jednoznačně maxi klobásu v Litvínově.

JzP: Tekuté (v přiměřeném množství) nejen v Litvínově.

 

... a nemůžu opomenout otázku, jaké pivo Vám nejvíce chutná?

JS: Na zápasech si moc vybírat nemůžeme. Tam pijeme to, které zrovna teče. Ale jinak preferujeme hořká piva z minipivovarů.

JzP: Tesat do kamene...

 

Tchán Jurovy staré prožívá hokej hodně? Líbí se mu, jak hrají mladí talentovaní hráči?

JS: Tak tchán určitě, ale co teprve moje tchýně. Od jisté doby má dovoleno sledovat pouze poslední 2 minuty zápasu a to ještě za již rozhodnutého stavu. Nedávno totiž skončila v nemocnici s nevolností nejasného původu. Prošla veškerým možným vyšetřením, lékaři nic nezjistili a až poté, co se dozvěděla, že Kometa vyhrála, se jí najednou ulevilo. Lékařům poděkovala za péči a s úsměvem ve tváři odkráčela domů.

JzP: Onehdá jsem si všiml, že TJs již nosí brýle, tak bych předpokládal, že starého od mladého nerozezná. :-)

 

Býváte často ve spojení s místní velmi početnou Komet'áckou komunitou? O čem se nejraději s ostatnima bavíte?

JS: Přes KometaFans určitě a s naší divizí Praha přes FB taktéž.

JzP: Celkem o hov**, soudruhu Bláho.

 

Zpíváte rádi Ódu na Kometu? Jaké další naše pokřiky jste si zamilovali?

JzP: Ráno, v poledne i večer! Především jsme byli poctěni tím, že jsme na Mikulášské besídce mohli přivítat autora texu Jida (p. Beethoven se nedostavil...), který pro nás zkomponoval Chorál Divize Praha. Díky MISTŘE!!!

JS: ,,Pražský ku*vy, to jsme my'' – tím odzbrojíme každého! Včetně Tchýně...

 

Když přijde Play-Off a už opravdu o něco jde, prožíváte fandění Kometě o to víc, než v základní části, nebo rozdíl v tom nevidíte?

JS: Fandím a nervuji se úplně stejně, rozdíl v tom nevidím. Ale když jsem po našem vyřazení z PO při zpěvu Ódy viděla kolem sebe brečet i okolostojící chlapy, to byla teprve síla!

JzP: Asi bych měl, ale poté, co jsme zapadli do pražské divize a později poznali lidi z KF, přestal jsem primárně řešit kvalitu hry, výsledky (ne)přestupy... Kometu vnímám především jako úžasný společenský fenomén a výjezdy (popřípadě jiná setkání) jsou pro mě takovým ,,duševním říhnutím''. Nejsem ochoten si tento zážitek nechat zkazit nějakým nepříznivým výsledkem (popřípadě hrou). Navíc pokud do fandění dáte opravdu vše, kvalitu hry nemůžete pořádně vnímat. Tedy alespoň co mě se týče.

JS: Ted' si dovolím ocitovat Parvuse1: ,,Takové optimisty by měli začít střílet!''

 

Jací jsou pro Vás největší rivalové v lize?

JS: Jednoznačně Sparta!!!

JzP: NEZASTAVÍŠ!!! Pokud se člověk narodí v Brně, tak snad tento klub ani nemůže mít rád, i když se třeba snaží. Ale pořád je to jenom soupeř a rival, nikoli nepřítel! Zde bych si dovolil propůjčit slova kolegy Gusty: ,,Jsem pořád větší Komet'ák než Antispart'an!''

 

Chodíte hráče Komety občas po zápase před odjezdem klubového autobusu podpořit, oslavit s nimi krátce vítězství v zápase?

JzP: Většinou ano a máme s tím spojeno mnoho zážitků.

JS: To máš pravdu. Narvat u autobusu mladého Pláška do Tvého retrodresu Zetor s prosbou o foto, tomu říkám majstrštyk!

 

Na kterém stadiónu se Vám až tak nelíbí, i když je zřejmě jasné, že jedete hlavně za Kometou fandit a neřešíte prostředí...?

JzP: Snad jen Mladá Boleslav. Nějak mně ten stadec ani město nesedí.

JS: A mně zase nesedí úzká nudle v Plzni (sektor hostí).

 

Setkali jste se již s fanouškem - místním diskutérem na webu Kometafans.cz, s Tomášem z cajzl divize?

JzP: Kdo to je??? :-)

JS: No jasně! Je to (náš farář Lad'a B. jistě promine) ''duchovní otec'' Divize Praha a znám i jeho úžasnou rodinku.

 

Když vsítí Kometa gól (nejlépe rozhodující v utkání), propukne vždy velká radost? Prožíváte extra každý gól? ŘÍká se, že člověk by se měl radovat z maličkostí... :-)

JzP: Komet'ácký gól? Totální mozkový blackout. Dočasná ztráta svéprávnosti. Nechtěl bych v té chvíli stát vedle sebe...

JS: Ani se Ti nedivím!! Vedle stojím většinou já s velkou obavou, aby Ti nepraskla v hlavě žilka a netahal si až do konce života nohu za sebou.

 

Když necháme ted' hokej stranou, jakou zábavu si společně ve svém volném čase najdete? Co děláte třeba při reprezentačních přestávkách?

JzP: Můj koníček? Tak to hokej stranou úplně nepůjde. Každý týden se snažím v nočních hodinách s partou stejně postižených na zimáku v Černošicích parodovat hokej. Asi proto jsem k výkonům našich borců tak shovívavý.

JS: Hotový Jarda Jágr z Černošic! Věřila jsem mu do té doby, než jsem navštívila i s dětmi jeden ''zápas''. A přišli jsme o veškeré iluze... Všichni!!!

JzP: A reprepauza? Vzhledem k tomu, že jsem velmi pravděpodobně doživotně odsouzen k obživě prací :-( (jako OSVČ), musím toto hluché období maximálně využít k doplnění rodinné kasy, které je díky Kometě během sezóny značně pouštěno žilou.

 

Jaké dobré jídlo na pár dnů si rádi doma uvaříte?

JS: Jak se říká, co dům dá. Ona totiž naše lednička někdy vypadá jako připravená k prodeji. Umytá a prázdná.

 

Projdete se občas i Prahou? Máte klidná místa nebo sídliště, kde se dá odpočívat, nasávat jarní vzduch a podobně?

JS: Preferujeme více pobyt mimo civilizaci, ale párkrát do roka vyrazíme i do centra za kulturou nebo na naši oblíbenou tour po pražských minipivovarech.

JzP: Díky za tip! Takový jarní jižák (Jižní město) může mít také něco do sebe. Po sezóně určitě vyzkoušíme.

 

Setkáváte se s Komet'áky i mimo sezónu v létě?

JS: Tak tady se nejde nezmínit o akci: ,,S Kometou na Berounce!''

JzP: S bandou nejen pražských Komet'áků jsme šířili Modrobílou víru povodím Berounky. Nutno dodat, že tato oblast je pro misijní činnost polem téměř neoraným.

JS: V kempu pak pár Modrobílých čmoudíků, sud piva, věnec buřtů a zábava až do rána. Letos plánujeme další ročník. O výběru řeky rozhodne aktuální stav vody.

 

Jaký žánr filmů máte rádi?

JzP: Favorit je jasný: KOMETA:FILM ! Netrpělivě vyhlížím vyhlášení nominací na Oscara. Jinak vyhledávám dokumenty o historii 1. poloviny 20. století a nepohrdnu dobrou českou komedií.

JS: Romantiku se vším všudy!

 

Kde máte každý svou rodinu či příbuzenstvo? Dojíždíte na návštěvy do Brna nebo právě tam do jiné obce nebo vesnice, kde právě žijí nebo oni k Vám?

JS: Vzhledem k tomu, že jedni mí prarodiče přišli po válce z východního Slovenska osídlit pohraničí, druzí pochází z jižních Čech, ale většinu života strávili v Čechách severních. Já jsem rodačka z Aše, Jura z Brna s veškerým příbuzenstvem na jižní Moravě, žijeme u Prahy, tak bych řekla, že máme rodinu opravdu všude.

JzP: My sme k***y z Brna, my jsme všude doma!

 

Kde rádi trávíte dovolenou? Máte své oblíbené destinace?

JS: Naše dovolené mají dvě každoroční jistoty: v zimě týden na horách a v létě týden na vodě. Tento čas trávíme i s našimi odrostlými potomky a jejich partnerkami či kamarády.

JzP: A v průběhu roku se snažíme s JS vracet do našich oblíbených lokalit na Balkáně či východě Evropy (Mad'arsko, Srbsko, Makedonie, Bulharsko, Albánie, Rumunsko, Ukrajina, Rusko, Litva, Lotyšsko, Estonsko... Olomouc J), popřípadě objevovat další.

 

Jakou jste vystudovali školu?

JzP: MŠ (s odřenýma ušima), ZŠ (prospěl velmi dobře), následně jsem pokračoval ve stopách TJs (tzn. maturita na stejné škole) na SPŠ dopravní Břeclav (divočina 80.-90. let, revoluce...), ZVS a posléze bez přijímacího řízení přijetí na školu života, kde studuji dodnes (jen neznám termín závěrečných zkoušek...). CV na vyžádání do SZ :-D .

JS: Gympl Cheb, zdrávka České Budějovice, vyšší zdravotní Praha. Snaha o studium angličtiny v jazykovém kurzu v Praze, tam jsem ovšem potkala Juru, který mi zanedlouho ''naštěkal do bódy'' a bylo po studijích... No, děti jsem dělala. Nedělala jsem jazyky. Kdybych dělala jazyky, neseděla bych tady jako kráva.

 

Poslední otázka pro všechny, na kterou můžou odpovědět úplně všichni jednotlivě z Vaší rodiny. Otázka tak trochu již z klasiky: Co pro Vás Kometa Brno znamená a Vaše výjezdy za ní?

JS: KOMETA = srdeční záležitost!

JzP: KOMETA = duševní říhnutí!

TJs: Od té doby, co jsem začal chápat, co je to hokej (cca. od roku 1953), tak to je pro mě vždy Kometa. A tuto lásku předávám již třetí generaci.

J: KOMETA = životní styl.

VS: Kdykoliv přijdu domů, je to u nás téma č. 1.  Na základce mě provokovali, že jsem velký Komet'ák a i na fotbale mě mají za Komet'áka a dělají si ze mne srandu. Takže abych to shrnul: O Kometě slyším téměř pořád a to ani nemusím být doma.

JzP: Já bych za tím spíše viděl VVK (věčně volný kvartýr) ... :-)

 

Použité zkratky - výklad:

JzP - Jura z Práglu

JS - Jurova stará

J - Junior (st. syn)

VS - vlažný Slávista (ml. syn)

TJs - Tchán Jurovy staré

JFK - John Fitzgerald Kennedy (35. prezident USA)

LV - Lotyšsko

KPZ - krabička poslední záchrany

ZVS - základní vojenská služba

CV - Curriculum Vitae (životopis)

SZ – soukromá zpráva (že, Bimbožabko? :-) )

 

Děkujeme za pozornost a VB – Vzhůru Brno!!!

 

Děkuju Vám oběma, taktéž k poslední otázce i všem z rodiny za odpovědi! Přeju Vám hodně zdraví, štěstí, rodinné pohody a spokojenosti! K tomu bych Vám rád přidal přání s mnoha a mnoha dalšíma najetýma kilometrama za naší Kometou a co nejvíc odvezených vítězství domů a radosti z vítězství! Potkávejte na svých hokejových i nehokejových výletech fajn lidi a stále nové a nové přátele! Mějte se hezky, Jurova rodinko!

 

Hosté: Jura z Praglu, Jurova stara

a rodina

 

Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 9]
Dusek Dusek 17.02.20 07:21 [69241]

Neskutecnyyyyy*116*

„Kometa je rodina!?“
IP: 109.183.229.--
Srb Srb +1 / 0 16.02.20 14:55 [69109]

Vynikajici rozhovor, diky za nej!*22*
Bylo mi cti vas poznat.*86*

„Karma je zdarma“
IP: 89.24.41.--
moravak moravak +2 / 0 15.02.20 23:43 [69026]

Krásné počteníčko, Skvělí lidé.*22* Jurova rodino díky.

Komentář byl upraven (1x), naposledy 15.02.20 23:47
„Modrobílá šlechta.“
IP: 178.255.168.--
gusta gusta +2 / 0 15.02.20 23:32 [69023]

Super rozhovor s top členy naší kometacke rodiny. Steve super otázky na tělo. Naši Pražáci super odpovědi. *9*

„ #10 – Což takhle dát si špenát?“
IP: 46.135.84.--
arnasea arnasea +1 / 0 15.02.20 18:25 [68918]

Pěkně jste si s námi popovídali , opět jen chvála , teď už jsem trochu v obraze s těma názvy *5* , je pěkný , že stále fandíte Kometě , na Zelňáku po titulu jsem taky byla a nikdy na ten zážitek nezapomenu . Omluvenka syna bomba , jak už psala myslím Renatka. Mrzí mě chování některých našich fanoušků . Dcera se mně odstěhovala do Hradce a o Kometu už moc nejeví zájem . Dost mě to mrzí , ale nic s tím neudělám. Ale Hradecký hokej ji naštěstí taky nezajímá . Přeju vám a celé rodině vše dobré a ta dobrá nálada a humor ať vám trvá věčně . Děkuji všem za příspěvek i panu redaktorovi.*24**196*

„modrobílá je dobráááá“
IP: 109.81.213.--
malbec malbec +3 / 0 15.02.20 17:59 [68913]

Skvěle Juro, skvěle Jituš. *22**22* A musím ostatním prozradit, že tchán Jurovy staré zavítá kolikrát na Spoluškopek v Brně, i když nejde na zápas. A to se cení.

IP: 80.83.69.--
Viktorie Viktorie +3 / 0 15.02.20 17:50 [68911]

*5**5**5**5* Děcka, to je naprosto bomba rozhovor. *5*Doufám, že se zase někde potkáme.

„Víru ztrácí kdo se bojí.“
IP: 194.213.41.--

To omluvenka mladýho, to nemá chybu, dokázali jste mě rozesmát a za to po včerejšku velký dík...

IP: 213.175.43.--
Jido Jido +3 / 0 15.02.20 17:18 [68898]

Já bych k tomu ještě podotknul, že jsou i moje rodina a všech si velice vážím. Jurovci jsou až neskutečně skvělí a nelze je nemít rád. Díky za všechno Děcka z Práglu. *24**22**22*

IP: 194.228.32.--
Předchozí 1 > [strana: 1/1, záznamů: 9]
K přidání komentáře se prosím přihlašte
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace